Květen 2011

ad finem

21. května 2011 v 17:36 | Morgen de Lossë


Ach, to máme dnes zase den..
Víte vůbec, že dneska bychom měli všichni skončit. Totitž, abych to upřesnila - jakýsi kazatel prohlásil, že dnes skončí svět. Kdo by to byl řekl, že? Když jsem se ptala na názor svého okolí, byl ten nebohý prorok označen za "senilního dědka"(je mu devětaosmdesát to ale neznamená, že je senilní). Prý tento datum vyčetl z bible. Lidé tomu věří a vy?
Já osobně na konec světa věřím, ale ne takoví, jak si ho představujeme. Naprosto věřím Mayům a to i když se budou mílit. Víte možná je špatně chápeme, Máyové přeci nikdy nepředpověděli, že svět skončí, oni prohlásily, že se něco stane. Něco výzmamého, co značně ovlivní svět spolu s naší existencí. Tak se tedy máme na co těšit.
Někdy mám pocit, že přežívám jenom na konci světa. Život mě nebaví a zjišťuji, že ty co velice obdivuji (Jan Žižka, Bonaparte, Hannibal,...) tak ty neobdivuji. Já jim totiž závidím. Závidím jim jejich svět, co postrádal nudu a ten strašný stereotip. Vrrr..A už jsem zase u toho.
Ale k dnešku. Byl to šílený den. Přijel můj velice "milovaný" (ironie) bratránek. Pořádaly jsme grilování na zahradě. Já nejsem vybíraví člověk a už vůbec ne v jídle. Od malička jsem byla nudena jíst vše co je poživatelné. Nikdy bych neřekla na jídlo: "Fuj!" Pro mne je to zneuctění tohoto daru. Měli bychom si jídla vážit. Jídla co nejím? No, ano najdou se...Jsou to většinou jídla,po kterých mi je špatně. (něco mi nesedne a tak dále) Je to však minimum - pouhá dvě jídla. A mezi ně patří bohužel i grilované maso. To mé okolí neví, proto jsem byla prohlášená za velice vybíravého člověka (což mi ani trochu nelichotí..) Co nejdříve to bylo možné, odjela jsem ze zahrady domů. Byla "bouřka" (i když..tuto přeháňku bych bouřkou nenazývala). Jen hřmění a mraky.
Večer to bylo jiné. Tomu už bych mohla říkat bouřka. Někdo se bouřek bojí, jiný se chlubí, jakýto je hrdina, když je má rád. Já bouřku považuji za součást života. Dobýjí mou energii.

P.S. Ano, foto jsem fotila já a nebyla bych ráda, kdybyste jej kopírovali. (ze dne 17.05.2011) Není upravována..

Období "Ticha" na školních chodbách

20. května 2011 v 14:47 | Morgen de Lossë
Nastalo téma týdne na které jsem si konečně udělala čas napsat článek. Tím je to horší, jelikoš o maturitách toho vím podstatně méně, než o mém městě (minulé téma). Ale znáte mě, dokáži psát článek o ničem, přesto tam bude slov, které nenapočítáte na sto rukách.

anonymous Dandelion

19. května 2011 v 16:26 | Morgen de Lossë
Milí zlatí, slibte mi, že se nikdy nebudete válet v pampeliškách. Pak to totiž zajímavě dopadá. Dokonce jsem našla další mou osobní "modelku". (avšak je to kamarádka ještě z mého velmi raného dětství). Měla-li bych jí přirovnat k ročnímu období, prohlásila bych, že je podzim. Tak smyslné a krásné období. Mé velice oblíbené. Pro srovnání - Mirime (z předchozích fotek) je pro mne zima. Ne, že by byla chladná, ale já mám zimu ráda.
Tajemná existence tohoto světa

16. května 2011 v 15:19 | Morgen de Lossë


Fotografové mají své modelky a modelky? ty mají své fotografy. Tak to chodí (jo! teď sem na to kápla!!). Nutno říci, že já nejsem fotograf a když už, tak fotím -především-jen zvířata a krajinu. Víte, mám dost kamarádek, co majá ve svém fotoaparátu jen své fotky. Mě toto nikterak nenadchlo, proto se stále přikláním k přírodě. Ale sem tam vyfotím i člověka.
Člověk, co mi dělal "modelku" je mi dost dobře známí. A ve fotkách mi šlo především o její oči, jenž mě nikdy nepřestanou udivovat. Ona - říkejme jí třeba Mirime- je člověk "temna". Má slabost pro černou barvu a podle toho i vypadá...
Mám jí ráda, jaká je, je totiž originální a to moc moc cením...


Et somniatores Freedom

15. května 2011 v 15:16 | Morgen de Lossë


( Et somniatores Feedom - Volnost a snílci)
Kdepak, dnes vám ještě nepřináším tu slíbenou povídku. přináším vám včerejší den - příliš slince, moc horka, nuda...Ale tuto nudu jsme s jedným nejmenovaným člověkem přeměnily v něco zvláštního (spíše moc divného), nevšedního, někdo by to označil "trapného" ale určitě naprosto šíleného. Totiž, na poli, kam chodíme pořát, se objevilo až nehorázné množství odkvetlích pampelišek. A my toho využily - já vzala foťák a ten člověk střelenost. Skrátka, užili jsme si to, zasmáli jsme se a když to pobaví i vás, budu spokojená.
Oč tedy kráčí? Možná někteží z vašich řad ví, že nejsem jen střelené dítě, blogařka a fotografka, ale také grafička (jen lehce). A tak jsem si dovolila udělat šílenou animaci. prosím, nekopírujte ji a ani jí nepoužívejte k vlastním účelům. Popisuje totuž určité místo i určitou osobu, která by se jistě nerada vyjímala na jiném blogu.
Co se týká kvality animace - původně to bylo video, které jsem nikterak neupravovala. Jak vidíte, kvalita je prazvláštní, ale když to tak je, tak co naděláme...


Warriors Dei

14. května 2011 v 11:43 | Morgen de Lossë
Tak...Napadá mne, že bych vám sem mohla dát svůj výtvor. Totiž to, co jsme měli psát na té češtině. Z předchozího článku asi víte, že jsem tehdá psala o husitech. A mám to tu napsané, jen jsem to musela zkrátit. A to dost podstatně (i přes to mi to zabralo 8 stránek, šílenost). Obávala jsem se totiž, že když to nezkrátím, bude to nejméně na stránek 100. Což by byl problém, nejsem si totiž vědoma, zda mám v tiskárně tolik barvy. Tak tedy takto - až to odprezentuji před celou třídou včetně učitele (ach bože, já nechci..), bude to mít jakousi "premiéru" a zanedlouho to dám i sem. ( obešla bych se i bez premiéry). Obávám se, že to nesklidí mnoho úspěchů, je to totiž tak lehce staročesky (a co ste čekali, je to z roku 1420..) Držte palce...(čím dál se dostávám ve psaní, tím více si uvědomuji, že se za to vlastně stydím a nechci to nikdy prezentovat..)
(tentokrát Metallica - one, opět z youtube.com )

Finis studiorum ineunte aetate...

13. května 2011 v 18:29 | Morgen de Lossë
Učitelé se naprosto pomátli. Né, skutečně nepřeháním.Zasypali mě množstvím všech možných i nemožných papírů, úkolů a hlavně testů. Proto jsem byla dnes neskonale ráda, že sem si - byť jen na pár minut - mohla vyjít ven. Co si myslí, že jsme stroje? Ach bože, kdo mohl tušit, že nejlepším dnem v týdnu bude právě TEN pátek 13. Ten, jehož se všichni obávají a svádí na něj všechno, co kdy zkazily...Člověk je vrtkaví tvor, není schopen přiznat vlastní vinu (ano je, ale většinou je okolo toho spousty žvástů). Dostali jsme úkol napsat povítku, jakobychm byli spisovatelé. Já ale spisovatelem nejsem a ani asi nikdy nebudu. Za pokus mi to stálo a jak jinak - vybrala jsem si husitskou dobu. Jsem jimi posedlá...Vážně.

Navíc celí týden řeším dylema-vždy jsem doufala, že vím čí sem a čím budu, ale teď? To, že budu studovat práva zkrachovalo-a to na tom, že jsem si jen k těm nejzákladnějším právům přičichla...Nemám představu, co ze mě vyroste! (ach...)

P.S. článek je asi dost nepřehledný, že? to nevadí..potřebovala jsem se nutně vypsat a jestli tomu nerozumíte vy, nevadí..(protože já též ne)

(nightwish- Over the hills and far away z youtube.com )
Video se nemusí někomu líbit, já respektuji všechny, co poslouchají jiný styl musiky..tak zkrátka respektujte vy mne (jsem zkrátka ráznější typ, co se týká hudby. Metal)

lux et tenebrae caeli...

8. května 2011 v 13:18 | Morgen de Lossë
Jak je mi známo, byli vám slíbeny mraky. To není problém v galerii mám ještě 34 snímků a ještě se určitě cosi najde i na disku (protože mi došla paměť na foťáku. No, nic si nemůže pamatovat tak, jako člověk). Nuže se do toho pusťme, ne?


...Škola mi vzala poslední zbytky zdravého rozumu...

3. května 2011 v 12:12 | Morgen de Lossë
Nezdravím vás...vy zdravte mě!

Dneska se zblázním a jestli ne dnes, tak někdy určutě. A nebude to dlouho trvat...Skutečně!
Dnešek je šílenější než kdy jindy. Ani netuším proč. Včerejšek to byla také šílennost. Ach bože, kolikrát to slovo ještě napíši? Momentálně sedím ve škole a píši tento článek-je tedy zřejmé, že nevím o čem, ale mám nutkání to napsat. Vidím, jak ostatní moji spolužáci taktéž brouzdí po mém blogu (je to trochu děsivé, ale hlavně zvláštní). Sedím vedle spolužáka, který neustále píše na google.cz texty jako " anti rytmus" nebo "anti stmívání". Hledá obrázky, které by jen trochu pošpinili osobnost a byli vtipné...To je samé "čum!" nebo "jé koukej". člověk si zvykne...
A včera? No to jsme točili s jednou nejmenovanou blogařkou videoodpovědi. Tomu jsem se musela smát. Vážně, kolem sebe mám samé pubertální šílence (opět to slovo..). Třeba teďka jsem jen na chvilku obvěhla od klávesnice a šla k jiné spolužačce můj spolužák sem vběhl a začal sem psát "jo, sií fakt hustá jako kaše".
Tak uznejte, že jestli mě netrefí, tak sem nadpřirozená...

Innocens ardens

1. května 2011 v 11:35 | Morgen de Lossë


Včera-jak je pro mnohé známo-probíhalo ne mnohých vesnicích i městech pálení čarodějnic. Tak to je všem asi už dávno známo, že? Upřímně nemám tento svátek v lásce, je to křesťanský výmysl spojený s krutými inkvizicemi, kterými si musely nebohé ženy projít.
Vlastně to vůbec s čarodějnicemi nesouviselo. Byl to pohanský svátek spjatý s koncem kruté zimi a začátkem jara. pálila se Morena (Mařena) jako konec zimy. Nebo se také vhazovala do řeky a odplula. Stavěl se máj...Ale to je vtéhle době už stejně lidem jedno. Mě teda ne, vadí mi, když zanikají původní tradice, ale vím, že musím respektovat, že i tradice jsou s dobou...

(pár fotek ze všerejška, nic moc sem nemohla vyfotit kvůli Cherr, které mi ustavičně lezla do záběru a žádala fotky, které by si mohla dát na blog..)


kus obyčejného hadru na stomě, kterého jsem si všimla, když jsme šly v průvodu. Ale já, já prostě musím fotit každou hloupost na stomě, hned v tom vidím kus čarodějnice...


Tak, toto se pálilo. Je to rok od roku menší. Když jsem to říkala ostatním, řekli, že je to kvůli větru (který mimochodem skutečně silně foukal) Já si myslím, že to bylo kvůli penězům (kterých mimochodem není nikdy dost..alespoň podle mích vrstevníků, pro mě nejsou podstatné
(fotky jsou mírně poupravené do ponurých barev, byli pro mne (depresivního člověka) příliš veselé)

P.S. Asi si všímáte zvláštních cizojazyčných nadpisů... To nic, jen mě fascinuje latina, tak jí všude cpu