Červen 2011

Another sheet libri

23. června 2011 v 17:07 | Morgen de Lossë
To se psalo krásné datum, ještě krásnějšího dne, když jsem si uvědomila, že bez blogu není žití. Tak jsem si tedy jeden založila. Teda přesněji - měla jsem to v plánu. Ale moment, jak se ten můj "dokonalej" novej blogu bude jmenovat? To byla otázka. Když jsem o tom tak dumala, hleděla jsem na to, co se kolem mě děje. Málo toho nebylo a dalo se to popsat jedním slovem: podivný. No dobrá, jen mi stále něco unikalo. Já nechci mít na čele samolepku "podivný.blog.cz". Můj blog neměl být podivný. Měl být jeden z nejnormálnějších, nejobyčejnějších, jak jen to šlo... A pak mi to došlo - můj blog není podivnej, svět kolem měl je podivnej. No jasně, to bude super název. A tady že byl, přihlédneme-li k tomu, že angličtina je "in" a tak si to přeložím na google.cz...Toho jsem později neskutečně litovala. Když totiž napíšete do toho zasr...no blbého překladaše slovo "divný", hned první co na vás vyskočí je slovo strange. Skvěle, ale to mi připomínalo něco jako žvýkačku, jakousi gumu, nějaký kýčovitý název pro bonbón. Jak víme, angličtina má tu výhodu (později někdy zjistíte, že je to rozněž nevýhoda), že se totéž slovo dá vyjádřit několika jinými způsoby. A není jich málo. Hned na druhém místě po strange bylo přídavné jméno queer. A to mi zase přišlo neoriginální, tudíž jsem z toho vytvořila nové slovo - gueer.


*vzlyk* s nejvěším pozdravem
Morgen
(teď již Froya)

Craven sive post sacramentum simulans

15. června 2011 v 20:04 | Morgen de LossëTempus ex machina

11. června 2011 v 17:57 | Morgen de Lossë
Stroj času. Tak stroj času říkáte? Hmm...O ničem takovém opravdu nevím. A tuším, že ani vy ho neskladujete v garáží
či kůlně, že? Ale uvažujme tedy. Když se o něčem takovém ví, proč by to nemohlo existovat? Tak jistě, zhmotněné to nejspíše nebude, ale nezapomínejme na naše cenné myšlenky, sny a představy. Asi tuším jak něco takového vzniklo - snem. Nějaký tvor zdrceně bloumal ve své paměti a bylo mu k pléči při myšlence na minulost. Chtěl ji změnit a tak uvažoval. Představoval si jak sladké a růžové by to bylo, kdyby minulost změnil. Jak krásně by se teď měl...A kdo by po tom netoužil? Já tedy ano. Toužíme po změni, i když přítomnoust není tak tragická. Jen si nikdo z nás neuvědomuje, jak by svým sobeckým návratem v čase uškodil ostatním. Udělal by něco jinak, ba i líp, ale jen pro něj. Měl by štěstí, které by chybělo jinému. Hamba, hamba...
Ale zauvažujeme-li zjistíme, že bychom nezpůsobili jen škody. Podívejte, kydybychom se vrátily do starověku a už tehdy začaly rozvíjet to, co umíme dnes byli bychom pokročilejší. Zas co z pokroků? Stále by nás trápily problémy, jiné a možná horší. Pomalu docházím k názoru, že je lepší tuto ďábelskou věcičku nemít. Jen by toho zas někdo zneužil a bylo by.
Já však vím, že navzdory těmto faktům jej někdo dříve či později vynalezne. Jen zavzpomínejte, jak moc snili lidé o létání a nakonec se to nějakému šťastlivci vyvedlo...


(Apocalyptica - Ruska, z youtube.com)
P.S. Také tak nesmírně milujete Apocalypticu? Já tedy dost

Summer Requiem

8. června 2011 v 14:05 | Morgen de LossëVězte, že léto k mím oblíbeným ročním obdobím absolutně nepatří. Opak je spíše pravdou...Víte, léto to je moc tepla, moc sucha a moc komárů, což mi absolutně nesvědčí. Nejraději mám podzim - ponurý, ale prostý, barevný, přitom temný, nepřítomný, za to všudezdejší. Už aby tu zase byl. Je ale pravda, že i takové léto má cosi do sebe. Totiž, chtěla bych vidět se někoho koupat v zimě. Nebo kdy jindy bychom asi měli prázdniny? Tak si je užijme v radostech (už jen tři týdny!)